Dlhozrnná ryža (33%) / plátky paradajok (14%) / cibuľa (14%) / kuracie mäso (13%) / smotana (mlieko) (7%), biely jogurt (mlieko) (6%) / repkový olej, pasta Tikka Curry (vínny ocot, paradajkový pretlak, slnečnicový olej, zázvor, cesnak, koriander, Garam Masala, drvený koriander, cukor, mletá paprika, morská soľ, sušené odstredené mlieko, koncentrovaná citrónová šťava, drvená rasca, drvený senovka grécka, kardamón v prášku, chilli v prášku, kyselina mliečna, bobkový list, zahusťovadlo (xantán), konzervačná látka (kyselina askorbová, sorban draselný)), cesnak, kukuričná múka, chilli.
Príprava:
1. Odtrhnite okraj vrecka.
2. Odstráňte vrecko obsahujúce absorbér kyslíka (nehorľavé vrecko obsahujúce oxid železitý pohlcujúci vlhkosť).
3. Do vrecka nalejte horúcu vodu (350 ml) a premiešajte.
4. Vrecko zatvorte a nechajte obsah rehydratovať.
5. Po 8 minútach premiešajte, v prípade potreby dochuťte.
Jedlo môžete jesť priamo z vrecka alebo ho podľa potreby servírovať na tanier.
Bez použitia umelých konzervačných látok:
Vďaka uprednostňovaniu prírodných surovín pred umelými majú jedlá Summit to Eat vynikajúcu prírodnú chuť.
Aké sú výhody mrazených potravín?
Vzhľad - mrazom sušené potraviny si zachovávajú svoj pôvodný tvar a štruktúru na rozdiel od potravín sušených vzduchom, ktoré sa v dôsledku vysokej teploty spracovania zmršťujú a scvrkávajú. Stačí pridať vodu a v priebehu niekoľkých minút sa potraviny vrátia do svojej pôvodnej podoby.
Chuť - chutia rovnako dobre ako čerstvé. Mrazením sa odstráni voda, nie chuť. Preto si lyofilizované potraviny zachovávajú prakticky všetky svoje chute, vitamíny a nutričné hodnoty.
Hmotnosť - váži menej ako čerstvé. Mrazením sa z potravín odstráni 98 % vody. Tým sa výrazne znižuje hmotnosť, uľahčuje manipulácia a znižuje náklady na prepravu. Napríklad 10 kg jahôd váži po zmrazení len 1 kg - desatinu pôvodnej hmotnosti! Môžu sa však rýchlo rehydratovať späť na pôvodnú hmotnosť.
Dlhá trvanlivosť - mrazené potraviny možno skladovať niekoľko rokov pri izbovej teplote bez poškodenia alebo znehodnotenia. Záručná doba 7 rokov od dátumu výroby.
Nízke náklady na skladovanie - keďže sa dajú skladovať pri izbovej teplote, nevyžadujú drahé chladiarenské alebo mraziarenské skladovacie priestory, takže ich skladovanie je oveľa lacnejšie.
| Alergény | mléko |
| Bielkoviny | 19.7 g |
| Energetická hodnota | 688 Kcal |
| Hmotnosť | 126 |
| Hmotnosť po príprave | 476 g |
| Karbohydráty | 64.3 g |
| Počet porcií | 1 |
| Trvanlivosť | 7 let |
| Tuky | 37.8 g |
| Vláknina | 5.8 g |
| Výrobca | Summit To Eat |
| Z toho cukry | 7.0 g |
| Z toho mastné kyseliny | 8.4 g |
| Distribúcia | CZ |
| Umístění | 6x A7 | 4x P1/13 | 6x P1/20 |
| EAN | 5060138531253 |
sportparadise
váš parťák na potulkách prírodou
Rad rokov vám pomáhame s výberom outdoorového vybavenia a cyklistiky.
Radi sa staneme parťákmi aj na vašich potulkách prírodou.
Navštívte nás osobne, radi vás uvidíme.
V kamennej predajni s rozlohou 500 m² na vás čakajú hory produktov, a tiež milý a skúsenosťami ošľahaný tím.
Potrebujete požičať vybavenie na Via Ferrata a vysokohorskú turistiku? Stavajte sa.